Jura ena 1 micro Jura ena 5 micro Jura ena 9 micro brown one touch Jura ena 9 micro one touch Jura ena 9 one touch black Jura impressa c55 Jura impressa f55 classic Jura impressa f7 piano black Jura impressa f7 plate Jura impressa j9.2 piano white Jura impressa j9.2 platyna Jura impressa j9.3 chrom tft Jura impressa j9.3 one touch tft Jura impressa s9 classic Jura impressa z9 aluminium Jura impressa z9 black Jura impressa z9 chrom Jura impressa xs9 Jura impressa xf50 Jura impressa x9 platin
1 micro 5 micro 9 micro 9 micro OT 9 Black OT C55 F55 F7 Piano F7 Plate J9.2 Piano J9.2 Plate J9.3 Chrom TFT J9.3 OT TFT S9 Z9 Alu Z9 Black Z9 Chrom XS 9 XF 50 X9 Platin

Konserwacja

1.Czy konieczne jest stosowanie filtrów do wody?
Filtry do wody Claris nie są wymogiem koniecznym aby ekspres funkcjonował prawidłowo. Jednak z powodu częstego zakamienienia ekspresu zalecamy korzystanie z filtrów.

2.Jak często wymieniać filtry oraz jaki rodzaj mam zastosować filtra, white czy blue?
Filtry powinniśmy wymieniać mniej więcej co dwa miesiące bądź przelanych 50 litrów wody, ekspres zasygnalizuje nam wymianę filtra. Jeżeli stosujemy filtry warto pamiętać o regularnej wymianie, gdyż filtr Claris jest filtrem węglowym i po zużyciu wypuszcza z powrotem do wody cały zebrany osad. Filtry Claris White stosujemy do modeli wszystkich ekspresów wyprodukowanych przed rokiem 2010. Natomiast filtry Claris Blue to wszystkich ekspresów serii ENA oraz do wszystkich pozostałych modeli wyprodukowanych od 2010 roku. Jeżeli ktoś posiada nowy ekspres i nie jest pewny jaki filtr zastosować proszę otworzyć pokrywę zbiornika wody i zobaczyć jaki ma kolor zacisk filtra. Przy nowych ekspresach powinien to być kolor niebieski i posiadać napis Claris Blue. Pamiętajmy aby odka mienić ekspres raz na rok, półtora, nawet gdy stosujemy filtry!

3.Dlaczego ekspres sygnalizuje odkamienianie ekspresu mimo iż stosuję filtry?
Powodem sygnalizacji wykonania odkamieniania jest fakt, że filtr nie jest aktywny. Aktywacja filtra nie polega tylko na włożeniu filtra do zbiornika na wodę ale również zaznaczenie w menu, że filtr jest aktywny. Ustawiając pozycję w opcjach, że filtr jest aktywny spowoduje to przelanie około 0,5 l wody przez dyszę spieniającą – tak wygląda pełna aktywacja filtra. Wsadzając sam filtr do zbiornika i go nie aktywować powoduje, że filtr jest bezużyteczny!

4. Jak często muszę czyścić ekspres tabletką?
Ekspres czyścimy tabletką co pewien cykl 180 spłukań. Spłukanie jest wykonywane przy włączeniu oraz wyłączeniu ekspresu. Ważne jest aby wykonać takie płukanie, gdyż nie wyłączając ekspresu na przykład na noc jeden cykl zostaje pomijany co powoduje, że ekspres rzadziej będzie wymagał czyszczenia a co za tym Idzie moduł zaparzania nie będzie odpowiednio w czasie wyczyszczony. Proces czyszczenia trwa około 10-15 minut. Jedną małą okrągłą tabletkę wrzucamy po sygnalizacji do kawy mielonej.

Jura Impressa Z9 Black 

Sklep & Serwis Hala Mirowska
Pl. Mirowski 1 lok. 33 (antresola)
00-138 Warszawa
tel. 22 654 20 30 w 12
   
 

GALERIA MAZOWIA
ul. Wyszogrodzka 127
09-410 Płock
Tel. (24) 367-85-65
Tel. kom: 664-310-509,

Jura Serwis
Jura Serwis