Jura ena 1 micro Jura ena 5 micro Jura ena 9 micro brown one touch Jura ena 9 micro one touch Jura ena 9 one touch black Jura impressa c55 Jura impressa f55 classic Jura impressa f7 piano black Jura impressa f7 plate Jura impressa j9.2 piano white Jura impressa j9.2 platyna Jura impressa j9.3 chrom tft Jura impressa j9.3 one touch tft Jura impressa s9 classic Jura impressa z9 aluminium Jura impressa z9 black Jura impressa z9 chrom Jura impressa xs9 Jura impressa xf50 Jura impressa x9 platin
1 micro 5 micro 9 micro 9 micro OT 9 Black OT C55 F55 F7 Piano F7 Plate J9.2 Piano J9.2 Plate J9.3 Chrom TFT J9.3 OT TFT S9 Z9 Alu Z9 Black Z9 Chrom XS 9 XF 50 X9 Platin

Problemy

 1. Dlaczego zdarza się, że słabo leci kawa lub woda z wylewek?
  Jedną z przyczyn takiego zdarzenia jest zapowietrzenie filtra, co uniemożliwia odpowiedni pobór wody ze zbiornika. Dzieje się tak, gdy nie aktywujemy filtra. Aktywacja filtra znajduje się w punkcie 3.

 2. Dlaczego po odkamienianiu zdarza się, że nie leci mi woda/para z dyszy?
  Jeżeli ekspres był rzadko odkamieniany możliwe jest zapchanie dyszy pary. Dzieje się tak, gdy kamień nie do końca rozpuszczony spływa z termobloku i osadza się na wylocie dyszy pary. Wystarczy przeczyścić wylot gwintu z dyszy.

 3. Dlaczego po opróżnieniu tacki ociekowej ekspres sygnalizuje abym umył/umyła tackę?
  Powodem tego może być zabrudzenie czujników tacki ociekowej. Wystarczy dokładnie wyczyścić styki, aby nie było problemów z sygnalizacją ekspresu odnośnie brudnej/ pełnej tacki ociekowej.

 4. Dlaczego ekspres nie powiadamia mnie, że nie ma kawy ziarnistej w zbiorniku?
  Wyższe modele ekspresów Jura zawierają czujniki w zbiorniku na kawę ziarnistą. Powodem braku sygnalizacji jest zabrudzenie / zatłuszczenie czujników kawy. Wystarczy je dokładnie wyczyścić i osuszyć.

 5. Dlaczego  z wylewki leci mało kawy mimo innego ustawienia?
  Są dwa powody takiej sytuacji. Jednym z nich jest zapchana wylewka, trzeba ją przeczyścić samodzielnie w domu bądź oddać ekspres do przeglądu do serwisu. Drugą przyczyną może być złe ustawienie młynka, tzn. za drobne mielenie kawy powoduje, że za mała ilość zmielonej kawy jest kierowana do modułu zaparzania a co dalej idzie do wylewki kawy.

 6. Dlaczego dysza pary/ spieniacz nie spienia mleka?
  Głównym problemem użytkowania ekspresu jest zabrudzony spieniacz. Można go czyścić na wiele sposobów. Jednym ze sposobów jest wybranie w opcjach płukania spieniacza. Płukanie spieniacza polega na podłączeniu wody pod wężyk zamiast mleka. Spowoduje to oczyszczenie spieniacza samą wodą. Drugą metodą jest czyszczenie spieniacza. Wykorzystujemy do tego detergent Jura Auto Cappuccino. Tworzymy roztwór z detergentu i wody  i wywołujemy proces czyszczenia spieniacza, ekspres zasygnalizuje nam aby zamiast mleka podłączyć roztwór środka do czyszczenia z wodą. Ostatnią metodą jest zdjęcie spieniacza oraz rozebranie go na części i namoczenie w detergencie zmieszanym z wodą. Potem wystarczy dokładnie spłukać wodą spieniacz i założyć na ekspres.
  UWAGA!!!
  Najczęstszą przyczyną nieprawidłowego działania systemu cappuccino jest niedrożność dyszy.

 7. Tacka ociekowa nie daje się wsunąć, co należy zrobić ?
  Wysunięcie tacki ociekowej, podczas gdy moduł zaparzający jeszcze pracuje (słychać), skutkuje zablokowaniem go w położeniu, w którym się znajduje w danej chwili.
  Efekt - nie możemy ponownie wsunąć tacki.

  Co należy zrobić :
  Wyciągamy całkowicie na bok pojemnik na odpady natomiast tackę ociekową z pozostałymi elementami wsuwamy do ekspresu. W tym momencie moduł zaparzający dostaje impuls i wraca do swojego górnego położenia, w którym powinien się znajdować.
  Kolejny raz wyciągamy tackę ociekową, wkładamy pojemnik na odpady i całość już bez żadnych oporów wsuwamy do ekspresu.

 8. Jak uzyskać gorące latte, ponieważ, pomimo że robię wszystko zgodnie z instrukcją, napój jest letni?
  Aby podczas napowietrzania spienione mleko miało odpowiednią temperaturę zawór dyszy Profi Cappuccino należy ustawić w przedziale "spienianie" jednak bliżej przedziału "gorąca para".
  W przypadku ekspresu Z5 zawór dyszy ustawiamy w przedziale "spienianie" jednak bliżej przedziału "gorące mleko".
  W obydwu przypadkach mleko jest napowietrzane, czyli podgrzewane dłużej.

Jura Impressa Z9 Black 

Sklep & Serwis Hala Mirowska
Pl. Mirowski 1 lok. 33 (antresola)
00-138 Warszawa
tel. 22 654 20 30 w 12
   
 

GALERIA MAZOWIA
ul. Wyszogrodzka 127
09-410 Płock
Tel. (24) 367-85-65
Tel. kom: 664-310-509,

Jura Serwis
Jura Serwis